+90 (542) 713 62 73
info@girikamo.com

HABERLER

KAMPANYAMIZA DESTEK BEKLİYORUZ

Elazığ’a yardım kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. Hayırsever hemşehrilerimizi bekliyoruz.

GİRİK AMO DERNEĞİMİZ DEPREMZADELERE DUYARSIZ KALMADI

Sevgili Silopi Halkı, Elazığ ve Malatya ilimizde meydana gelen depremden dolayı depremzede kardeşlerimizin battaniye, kuru gıda, çocuk bezi,giysi, yorgan yastık vb ihtiyaçları vardır. Yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı derneğimize bekliyoruz. “Kim bir müslümanın sıkıntısını giderirse Allah’ ta onun sıkıntılarını giderir” Hadisi Şerif

BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ…

BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ… Girikamo Derneğimizi ziyaret edip destek ve üye olan tüm STK’lara dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz… Derneğimizi ziyaret edip destek sunan ve üye olan Silopili STK’lar Silopi As-yapı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, ŞTSO Yönetim kurulu üyesi İş adamı, Siyasetçi Mahmut Ökten, Şırnak MÜSİAD İl Başkanı Yusuf Bilin, DAİB Silopi ilçe Temsilcisi Şebap…
Devamı

SİLOPİ MÜFTÜLÜĞÜNE MİKFORUN BAĞIŞLADIK

Dernek yönetimi olarak ilçe müftümüz Sayın Muhammed Said Okumuş’u makamında ziyaret ettik. Şehirdeki mezarlıklarda imam telkin okurken herkesin duyabilmesi için dernek olarak 4 tane mikrofon ve hoparlör bağışladık.

SİLOPİ KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİK.

Bugün Girikamo Silopi Eğitim ve Kültür Derneği olarak Silopi ´nin değerli Kaymakam´ı Sn.Dr. Sezer Işıktaş’ı makamında ziyaret ettik. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Kaymakam Sn. Dr. Sezer Işıktaş’a derneğimizin kuruluş amacını bu şehir için yapmak istediklerimizi kısaca amaç ve hedeflerimizi anlattık. Derneğimize toplum yarına olabilecek her konuda desteğini esirgemeyeceğini dile getirdi. Misafirperverliğinden dolayı…
Devamı

TEŞEKKÜRLER SANSUR AİLESİ DESTEĞİNİZ ADINA…

TEŞEKKÜR Dün derneğimize yapılan anlamlı bir ziyaret, hepimize büyük bir gurur yaşattı. Bu gurur, gencisi yaşlısıyla, Girikamo’da özlemini duyduğumuz bir fotoğrafın gururuydu. Bu; kin ve nefretin, ayrı-gayrılığın olmadığı, aksine “bir” olmanın, beraber hareket etmenin, “ben” değil, “biz” olma bilincinin hakim olduğu büyük bir resmin gururuydu… Öncelikle bizlere bu gururu yaşatan çok kıymetli yazarımız, değerli ağabeyimiz…
Devamı

HAYIRLI OLSUN SAİT UYSAL….

Girikder olarak, Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Sn. Sait Uysal’ ı makamında ziyaret ettik. Kendilerine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

HOŞ GELDİN MÜDÜRÜM

Şırnak Dernekler Müdürü Uğur Hamidoğlu Bey derneğimizi ziyaret ettiler. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

HÜDAPARDAN DERNEĞİMİZE ZİYARET

Hüdapar İlce Teşkilat Başkanı Sn. Salih Gök ile partililerden oluşan bir heyet derneğimizi ziyaret ettiler. İlçemizin sorun ve sıkıntılarını çözümü için hepimizin birlikle hareket etmesi gerektiğini dile getirdikleri ziyarette Dernek Başkanımız ”Halkımıza hizmet etmenin, vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için seferber olmanın en büyük ve en önemli hedeflerimiz arasında olduğunu belirtti.” Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.

LAZIMSA AL DEĞİLSE BIRAK

LAZIMSA AL(ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz için) DEĞİLSE BIRAK(hayırsever hemşehrilerimiz için) Girikamo Derneği olarak başlatmış olduğumuz, “LAZIMSA AL, DEĞİLSE BIRAK” kampanyamızin amacı;memleketimizde ihtiyaç sahibi olan bireylere giyim konusunda yardım eli uzatmaktir. Bu çerçevede herkesin bu sorumluluğu paylaşmasını bekliyoruz. Dolabımizda fazla giysilerimizi eskimeye bırakmaktansa, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırmak daha yerinde bir davranış olacaktır. Tüm hemşehrilerimizi bu kampanyaya desteğe…
Devamı

GAZETECİ GÜNÜNÜ KUTLADIK

Girikder Başkanı Sebahattin Ökten ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Silopi’ de görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek günlerini kutladı. Her zaman onların yanında olduğunu dile getirip, hepsine ayrı ayrı başarı dileklerinde bulundu.

SİLOPİ’MİZİ TEMSİL EDEN ŞAMPİYONA ÖDÜL VERDİK

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında katıldığı dama turnuvalarında ilçemizin adını en güzel şekilde duyuran Hacı Vedat İdin ‘e başarılarından dolayı dernek başkanımız tarafından plaket verildi.

YARDIM KAMPANYAMIZA TAM DESTEK

Derneğimizin başlatmış olduğu “LAZIMSA AL DEĞİLSE BIRAK” kampanyasına verdikleri desteklerden dolayı Uğun Giyim sahibi Şeref Uğun’ a, By-Men Giyim sahibi Veli Cengiz’e, Lara Giyim Sahibi Murat Osmanoğlu’ na ve Nanoil firma sahibi Nimet Atille’ye teşekkkür ederiz.

TEŞEKKÜRLER AMCA…

Amcamız Cehver Cengiz derneğimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bizlere tavsiye ve nasihatlerde bulundular. Ziyaretleri için kendilerine saygılarımızı sunuyoruz. Aile; güvendir, dayanaktır, sığınaktır. Tüm varlığıyla iyilikte yardımlaşmak, el birliğiyle kötülüğe engel olmaktır.

ZİYARET

Şırnak Talasemi Derneği Başkanı Nurullah Bartan, Silopi Birlik Kardeşliğe Çağrı Derneği Başkanı Yaşar Tatar, Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Teşkilat Başkanı İbrahim Barkın ,imam hatip ortaokulu müdürü sayın Selahattin Dizlek ve Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Şırnak İl Başkanı idris Barkın’ ın derneğimize ziyaretlerinden dolayı teşekkkür ederiz.

İLÇEMİZDE YAŞANAN OLAYLA İLGİLİ KINAMA VE SAĞDUYU BİLDİRİSİ

Bugün memleketimizde yaşanan ve 13 yaşındaki Ferhat Şengil adlı gencimizin hayatını kaybettiği olayı büyük bir üzüntüyle karşılamaktayız. Öncelikle bu kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz.Bu olay bölgemizin kangrenlenmiş yaralarından bir tanesidir. Bölgemiz uzun yıllar boyunca bu tür kayıplar, üzüntüler yaşamış ve ne yazık ki yaşamaya devam etmektedir.…
Devamı

ÜYE KAYIT

Ahmet Tamtamış Usta, Sait Usta ve Güneş Usta derneğimizi ziyaret edip üye oldular. Derneğimize ayrıca saat hediye eden Ahmet Tamtamış Usta’ya teşekkkür ederiz.

ZİYARET

Hüdapar İlce Teşkilat Başkanı Sn. Salih Gök ile partililerden oluşan bir heyet derneğimizi ziyaret ettiler. İlçemizin sorun ve sıkıntılarını çözümü için hepimizin birlikle hareket etmesi gerektiğini dile getirdikleri ziyarette Dernek Başkanımız ”Halkımıza hizmet etmenin, vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için seferber olmanın en büyük ve en önemli hedeflerimiz arasında olduğunu belirtti.” Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.

ZİYARET

Şırnak Dernekler Müdürü Uğur Hamidoğlu Bey derneğimizi ziyaret ettiler. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Aile Destek Merkezlerini ziyaret ettik.

Aile Destek Merkezlerini(Adem 1) ziyaret ettik.Bizleri çok iyi ağırladılar. Misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.