+90 (542) 713 62 73
info@girikamo.com

TEŞEKKÜRLER SANSUR AİLESİ DESTEĞİNİZ ADINA…

TEŞEKKÜRLER SANSUR AİLESİ DESTEĞİNİZ ADINA…

TEŞEKKÜR

Dün derneğimize yapılan anlamlı bir ziyaret, hepimize büyük bir gurur yaşattı. Bu gurur, gencisi yaşlısıyla, Girikamo’da özlemini duyduğumuz bir fotoğrafın gururuydu. Bu; kin ve nefretin, ayrı-gayrılığın olmadığı, aksine “bir” olmanın, beraber hareket etmenin, “ben” değil, “biz” olma bilincinin hakim olduğu büyük bir resmin gururuydu…

Öncelikle bizlere bu gururu yaşatan çok kıymetli yazarımız, değerli ağabeyimiz Dündar Sansur ve şahsının önderliğinde kıymetli “Mala Suru” ailesine çok teşekkür ediyor, Girikamo’da yaşayan herkes adına büyük bir aile fotoğrafının ortaya çıkmasını sağlayan bu anlamlı ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Yaşadığımız bu olay, Silopi’de bir ilk olmakla birlikte memleketimizin hatta bölgemizin tamamına örnek olacak bir davranış olmuştur. Bu ziyaret inanıyorum ki, güzide memleketimizin huzur ve refahına da büyük ve anlamlı bir katkı sağlayacaktır.

Aynı zamanda, var olmaları sebebiyle Silopimize büyük değer katan Mala Suru ve diğer tüm aileler ile “bir” ve güzel Girikamo’nun ayrılmaz parçaları olduğumuz gerçeğine çok değerli bir katkı sağlamıştır. Söz konusu ziyaretin memleketimizde, Girikamo’da birlik ve beraberlik bilincinin yerleşmesi bakımından da son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Üstat Dündar Sansur ve kıymetli akrabaları aynı zamanda bir gerçeği daha gözler önüne sermiştir. Bu, yıllardır özlemini duyduğumuz, aslında hepimizin büyük bir aile ve hep beraber Girikamo’nun ayrılmaz bir parçası olduğumuz gerçeğidir. Daha da önemlisi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için de büyük bir miras bırakmanın fitilini de ateşlemiştir.

Mala Suru nezdinde diğer tüm ailelerimizi de memleketimize değer katacağını düşündüğümüz bu semsiyenin altına girmeye davet ediyoruz. Geldiğimiz süreçte birbirimize sırtımızı dönmenin, ayrı hareket etmenin bizlere bir yarar sağlamadığını, hiçbir yarar sağlamadığı gibi memleketimizin sorunlar batağında çırpınmasına yol açtığını görüyoruz.

Bu yüzden diyoruz ki, geçmişte yaşanan ne varsa hepsini bir kenara bırakmalı, birbirimizin kusurlarını araştırmak yerine her birimizin ayrı ayrı, tıpkı bir puzzle’ın güzel birer parçaları olduğumuzu, birbirimize ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu, artık birbirimize elimizi uzatmak zorunda olduğumuzu bilerek hareket etmeli ve atacağımız her adımda, bu gerçeği göz önünde bulundurarak tercihimizi yapmamız gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz. Bu memleket hepimizin ve bizler el ele verirsek sorunlarımızı bertaraf edebilir, hatta yaşadığımız tüm coğrafyayı hep beraber daha yaşanılabilir kılar, daha da güzelleştirebiliriz.

Bunun ilk adımı olarak gördüğümüz anlamlı ziyareti yapan kıymetli Mala Suru ailesine; yazıları, şiirleri ve davranışlarıyla tam bir memleket sevdalısı ve bu toprakların sesi olduğunu kanıtlayan kıymetli üstadımız Dündar Sansur’a şahsım, yönetimimiz, üyelerimiz ve tüm mala amo ailesi adına teşekkürü borç bilirim. Bu anlamlı ziyaretin büyük katkı sunacağı birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını Yüce Rabb’imden temenni ediyorum.

Ayrıca derneğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm akraba ve üyelerimize de ayrıca çok teşekkür ediyoruz…

Sebahattin Ökten
GIRIK-DER Başkanı