+90 (542) 713 62 73
info@girikamo.com

İLÇEMİZDE YAŞANAN OLAYLA İLGİLİ KINAMA VE SAĞDUYU BİLDİRİSİ

İLÇEMİZDE YAŞANAN OLAYLA İLGİLİ KINAMA VE SAĞDUYU BİLDİRİSİ

Bugün memleketimizde yaşanan ve 13 yaşındaki Ferhat Şengil adlı gencimizin hayatını kaybettiği olayı büyük bir üzüntüyle karşılamaktayız. Öncelikle bu kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Bu olay bölgemizin kangrenlenmiş yaralarından bir tanesidir. Bölgemiz uzun yıllar boyunca bu tür kayıplar, üzüntüler yaşamış ve ne yazık ki yaşamaya devam etmektedir. Bu tehlikeli anlayışın son kurbanı olarak bu kardeşimizi anıyor olmanın utancı ve üzüntüsü hepimizi derinden yaralamıştır. Bu yaşta bir çocuğun hayattan koparılmasının hiçbir gerekçe ve izahı yoktur. Bu nedenle öncelikle olayın faillerinin bulunup adalete teslim edilmesini temenni ederiz.
Huzurlu bir gelecek ve korkusuz bir yaşam için bu tür husumetlere bir an önce son verilmesi zorunludur. Biz eminiz ki, memleketimizin her bir ferdi yaşadığımız yerde barış ve kardeşlik ortamı oluşmasını umut etmektedir. Biz de bu temennilerimizi ileterek tarafları barışa davet ediyor, olayın taraflarıyla beraber tüm milletimizi de sağduyuya davet ediyoruz.
Bu tür olayların bölgemizde bir daha tekrarlanmamasını temenni eder, gencecik fidanımız Ferhat Şengil’in ailesine başsağlığı dileklerimizi iletir ve olayı derneğimiz adına nefretle kınarız.
Tüm halkımızın başı sağolsun.